moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Księgarnia »
Książki »
»
Kłopoty z seksem w PRL. Rodzenie nie całkiem po ludzku, aborcja, choroby,...
książka:

Kłopoty z seksem w PRL. Rodzenie nie całkiem po ludzku, aborcja, choroby, odmienności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 362 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323509646
ISBN: 978-83-235-0964-6
Data: 2012-07-31
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna

Kłopoty z seksem w PRL. Rodzenie nie całkiem po ludzku, aborcja, choroby, odmienności - Piotr Barański, Aleksandra Czajkowska, Agata Fiedotow, Agnieszka Wochna-Tymińska - opis książki:

Prezentowany tom obejmuje studia o powojennej walce z epidemią chorób wenerycznych, o ustawie z 1956 r. dotyczącej kwestii aborcji, o oddziałach położniczych w PRL oraz o początkach ruchu gejowskiego w Polsce. Jest próbą pójścia w kierunku pogłębienia badań nad życiem seksualnym, prokreacją i sytuacją demograficzną w Polsce Ludowej, na podstawie analizy kilku fragmentów rzeczywistości PRL. Stosunek państw komunistycznych do spraw związanych z seksualnością i prokreacją pozostaje bowiem w dużym stopniu do przebadania, co nie jest łatwe z powodu małej liczby sformalizowanych stanowisk i w ogóle ograniczonych wypowiedzi na ten temat.

Polska Ludowa - kraj od 1956 r. znacznie mniej przestrzegający doktryny niż inni "bracia" i czyniący ją coraz bardziej mętną - w sprawie rodzenia dzieci nie miała, jak się zdaje, wyraźnej polityki. Mimo wszelkich negatywów takiej sytuacji, mogła ona mieć jednak swoje zalety - w porównaniu np. z Rumunią Ceauşescu. Nawet gejom było tu lepiej niż w niektórych krajach obozu, co nie znaczy, że generalnie dobrze.

Książka „Kłopoty z seksem w PRL. Rodzenie nie całkiem po ludzku, aborcja, choroby, odmienności” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Książka posiada 362 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kłopoty z seksem w PRL. Rodzenie nie całkiem po ludzku, aborcja, choroby,..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Monte Cassino. Tom 1 - okładka książki
Monte Cassino. Tom 1 Gabriela Becla, Zbigniew Tomecki