moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Księgarnia »
Książki »
»
High-Tech za żelazną kurtyną. Elektronika, komputery i systemy sterowania...
książka:

High-Tech za żelazną kurtyną. Elektronika, komputery i systemy sterowania w PRL

autor:

Mirosław Sikora

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 699 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788380980945
ISBN: 978-83-8098-094-5
Data: 2017-05-26
50.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

High-Tech za żelazną kurtyną. Elektronika, komputery i systemy sterowania w PRL - Mirosław Sikora - opis książki:

Podobnie jak budowa sieci kolejowych i elektryfikacja miast stały się wiodącymi wyznacznikami postępu technologicznego w drugiej połowie XIX wieku, tak automatyzacja procesów produkcyjnych i komputeryzacja społeczeństw stanowiły o sile państw i narodów w drugiej połowie XX w. Kluczowym katalizatorem w rozwoju elektroniki oraz systemów sterowania była bez wątpienia druga wojna światowa, dająca z kolei początek globalnej rywalizacji amerykańsko-radzieckiej na polu nauki i techniki. W zastygającym w latach czterdziestych i pięćdziesiątych dwubiegunowym układzie sił Polska znalazła się - na skutek szeregu uwarunkowań geopolitycznych - w obozie komunistycznym. W podyktowanych tą właśnie ideologią niesprzyjających realiach gospodarki planowej PRL stawiała pierwsze kroki na drodze do modernizacji państwa 1 społeczeństwa w duchu cywilizacji informatycznej.

Tom zawiera teksty z konferencji pt. High-tech za że Lazną kurtyną. Elektronika, komputery i systemy sterowania u PRL, zorganizowanej we wrześniu 2015 r. przez Oddział IPN w Katowicach w kooperacji z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Studia mają charakter interdyscyplinarny, prezentują spojrzenie na wybrane aspekty historii technologii komputerowych i audiowizualnych w PRL ze strony zarówno inżynierów elektroników i informatyków, jak i ekonomistów, socjologów, kulturoznawców i filologów, a nawet... historyków.

Książka „High-Tech za żelazną kurtyną. Elektronika, komputery i systemy sterowania w PRL” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Książka posiada 699 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "High-Tech za żelazną kurtyną. Elektronika, komputery i systemy sterowania..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: