moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
książka:

Informator o zasobie archiwalnym Instytutu Pamięci Narodowej (stan na dzień 31 grudnia 2008 roku)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1248 s.
EAN: 9788376290683
ISBN: 978-83-7629-068-3
Data:2001-02-05
Cena wydawcy: 60.00 złpozycja niedostępna

Informator o zasobie archiwalnym Instytutu Pamięci Narodowej (stan na dzień 31 grudnia 2008 roku) - Jerzy Bednarek, Rafał Leśkiewicz - opis książki:

Szczególne miejsce w działalności Instytutu Pamięci Narodowej zajmuje jego archiwum. Zgromadzony zasób, liczący na koniec 2008 r. ponad 87 tys. mb akt, sytuuje je w gronie największych archiwów wyodrębnionych w Polsce. W archiwum IPN przechowywane są akta o ściśle określonym zakresie chronologicznym i tematycznym oraz proweniencji. Na Instytut nałożony został obowiązek gromadzenia, ewidencjonowania, przechowywania, opracowywania, zabezpieczania, udostępniania i publikowania dokumentów organów bezpieczeństwa państwa, wytworzonych oraz gromadzonych od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r., a także organów bezpieczeństwa III Rzeszy Niemieckiej i Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich. Wzrastające z roku na rok zainteresowanie archiwaliami IPN i równocześnie coraz lepsze rozpoznanie zgromadzonego zasobu sprawiły, że konieczne stało się opracowanie wstępnej, ale i pod wieloma względami kompleksowej pomocy archiwalnej dla użytkowników archiwum, jaką jest informator o zasobie archiwalnym. W swojej warstwie merytorycznej obejmuje on wszystkie archiwalia, niezależnie od stopnia ich opracowania, dzięki czemu prezentuje realny stan zasobu archiwalnego Instytutu. Konstrukcja i układ wewnętrzny publikowanego informatora jest pierwszą próbą zdefiniowania całej struktury zasobu archiwalnego IPN.

Książka „Informator o zasobie archiwalnym Instytutu Pamięci Narodowej (stan na dzień 31 grudnia 2008 roku)” - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Książka posiada 1248 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Informator o zasobie archiwalnym Instytutu Pamięci Narodowej (stan..."
Jerzy Bednarek, Rafał Leśkiewicz (red.) - autor m.in.:
W służbie dla prawdy. Prace historyczne - okładka książki
W służbie dla prawdy. Prace historyczne dedykowane... Tomasz Balbus, Jerzy Bednarek (red.);
Problemy archiwalnych systemów - okładka książki
Problemy archiwalnych systemów informatycznych.... Jerzy Bednarek, Paweł Perzyna (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również: