moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Tytuł książki:

Niebieskie ptaki. Historie jak z filmu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788380983991
ISBN: 978-83-8098-399-1
Data: 2018-05-25
20.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka prezentuje sylwetki ludzi, którzy - mówiąc eufemistycznie - na co dzień nie przejmowali się przesadnie moralnością? Chodzi więc zarówno o bumelantów, którzy żyli kosztem innych lub uruchamiali rozmaite kombinacje, by nie pracować, jak i o postacie szeroko rozumianego półświatka, ale - poza wyjątkowymi przypadkami - raczej nie o zwykłych przestępców, których upamiętniają co najwyżej kartoteki wymiaru sprawiedliwości. To najczęściej indywidua, które funkcjonowały bądź funkcjonują w świadomości wielu Polaków, poświęcano im artykuły prasowe i opracowania popularnonaukowe, a życiorysy niektórych z nich zainspirowały twórców polskiego kina do realizacji znanych filmów fabularnych i dokumentalnych.

Opowiadanie o niebieskich ptakach może stanowić okazję do popularyzacji wiedzy historycznej. Oprócz przedstawienia losów konkretnych postaci zawarto w nich wiele odniesień do dziejów politycznych, informacji z pogranicza historii społecznej i gospodarczej oraz kultury masowej czy wreszcie obserwacji dotyczących życia codziennego lub przemian zachodzących w mentalności i obyczajowości Polaków.

Książka jest adresowana do szerokiego grona odbiorców: historyków, amatorów historii, ludzi mniej lub bardziej zainteresowanych pracami IPN, a nawet do zupełnych laików.

Autorami Niebieskich ptaków są archiwiści z Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Książka "Niebieskie ptaki. Historie jak z filmu" - Stefan Białek, Joanna Dardzińska, Adam Kochajkiewicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2018 r. Cena 20.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]