moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Księgarnia »
Książki »
»
Nieznany front zimnej wojny. Tajny program dystrybucji książek za...
książka:

Nieznany front zimnej wojny. Tajny program dystrybucji książek za żelazną kurtyną

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 568 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788376297828
ISBN: 978-83-7629-782-8
Data: 2015-05-12
45.00  70.00  25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nieznany front zimnej wojny. Tajny program dystrybucji książek za żelazną kurtyną - Alfred A. Reisch - opis książki:

Książka Alfreda Reischa odkrywa kulisy tajnej amerykańskiej akcji, która miała znaczący wpływ na ostateczny wynik zimnej wojny. Poczynając od 1956 r., przez prawie czterdzieści lat za żelazną kurtynę masowo przekazywano książki i inne publikacje wydawane na Zachodzie. Działalność ta, zainicjowana i finansowana przez Central Intelligence Agency, zaowocowała przerzuceniem do Europy Wschodniej około 10 mln pozycji wydawniczych, w tym około 4 mln do Polski. Przesyłano je pocztą i innymi kanałami oraz rozdawano przyjezdnym w punktach dystrybucyjnych w Europie Zachodniej. Choć wielu czytelników wiedziało o możliwości otrzymania darmowej książki, istnienie zorganizowanej operacji o tak szerokim zasięgu utrzymano w ścisłej tajemnicy. Dlatego do dziś jest mało znana, trudno zaś przecenić jej znaczenie. Prowadzona na wielką skalę, udostępniła milionom czytelników zakazane lub nieosiągalne w ich krajach publikacje i informowała o prawdziwej demokracji na Zachodzie. Przyczyniała się w istotnym stopniu do powstawania ruchów wolnościowych na zniewolonych terenach, przede wszystkim w Polsce.

Książka „Nieznany front zimnej wojny. Tajny program dystrybucji książek za żelazną kurtyną” - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Książka posiada 568 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nieznany front zimnej wojny. Tajny program dystrybucji książek za..."
Kupujący tę pozycję zamówili również: