moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Tytuł książki:

Obietnica. Historia, którą napisało życie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377973257
ISBN: 978-83-7797-325-7
Data: 2014-05-26
23.73  29.95  6.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Dworzec. Ktoś przeraźliwie krzyczy. Jacyś ludzie o twarzach upiorów chwytają moje rodzeństwo i wrzucają do bydlęcych wagonów. Na peronie leży w kałuży krwi noworodek. Malutka dziewczynka, córeczka naszych sąsiadów. Wszystko płonie. Z głośników słychać przeraźliwe słowa: „Stacja Sybir”.

Uderza we mnie tłum ludzkich szkieletów. Spadam na szyny. Pragnę uciec przed pędzącym pociągiem, który jest coraz bliżej i bliżej. Ciało odmawia posłuszeństwa. Paraliżuje mnie strach. Gwizd maszyny wyrywa mnie ze snu. Jeszcze słyszę wycie ludzi i pociągu, jeszcze widzę krew i twarze demonów. Wracam z piekła, które wciąż żyje w moich snach. Mówię sobie: Już dobrze, to tylko sen, zły sen.

Znów zasypiam, śnię głód, którego „tam” doświadczyłam. Budzi mnie mój własny krzyk. Już nie zasnę tej nocy. Będę do świtu palić światło, będę czytać, będę się modlić. Będę złościć się na samą siebie, że po sześćdziesięciu latach wciąż boję się ciemności. Dlaczego nie potrafię otrząsnąć się z przeszłości
Tak rozpoczyna się historia Heni, która pewnej zimowej soboty 1940 roku została brutalnie wyrwana z domu i z dziewczęcych marzeń o pięknym życiu. Ludzie o twarzach upiorów przepędzili ją przez kolejne stacje życia, coraz dalej i dalej od rodzinnych stron, a potem i od tych, których kochała. Co ją trzymało przy życiu Jak w miejscu, w którym bliżej ludziom do śmierci niż do życia, można poznać prawdziwą miłość Czy obietnice, które złożyła na tej nieludzkiej ziemi, udało się wypełnić Dlaczego ta historia dziś powraca i znów budzi tyle emocji
Książka wydana pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Książka "Obietnica. Historia, którą napisało życie" - Henryka Paśnik, ks. Arkadiusz Paśnik - oprawa twarda - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2014 r. Cena 23.73 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Henryka Paśnik, ks. Arkadiusz Paśnik - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Generał August Emil Fieldorf 1895-1953 - okładka książki
Generał August Emil Fieldorf 1895-1953 Maria Fieldorf, Leszek Zachuta
Czerwone szwadrony postępu. Seria: - okładka książki
Czerwone szwadrony postępu. Seria: Z archiwów... Filip Musiał, Jarosław Szarek (red.)
Czerwona zaraza. Seria: Z archiwów - okładka książki
Czerwona zaraza. Seria: Z archiwów bezpieki -... Filip Musiał, Jarosław Szarek (red.)