moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Książki »
»
Ponad żelazną kurtyną. Kontakty społeczne między PRL i RFN w okresie...
Książki »
Tytuł książki:

Ponad żelazną kurtyną. Kontakty społeczne między PRL i RFN w okresie detente i stanu wojennego. Seria: Monografie

Autor książki:

Dominik Pick

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788376299877
ISBN: 978-83-7629-987-7
Data: 2016-10-28
Przecena!!! 21.40  46.00  24.6 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W ostatnich dwóch dekadach istnienia żelaznej kurtyny tysiące osób udowadniały codziennie, że intensywne kontakty między Wschodem i Zachodem są możliwe. Coraz więcej osób podróżowało między PRL i RFN, nawiązując osobiste znajomości. Kontakty te nabrały z czasem dynamiki, której władze komunistyczne nie mogły kontrolować. Dynamiki tej, widocznej zwłaszcza w okresie istnienia „Solidarności", nie wyhamowało nawet wprowadzenie stanu wojennego. Znajomości zapoczątkowane w tym okresie stały się podstawą budowania stosunków polsko-niemieckich po 1989 r.

Książka trafiająca w Państwa ręce prezentuje rozwój stosunków społecznych między PRL i RFN w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX w. Przedstawia na tle polityki kulturalnej prowadzonej przez oba kraje ludzi utrzymujących te relacje, ich motywacje oraz sposoby działania. Analizuje różnorodne formy kontaktów: od wizyt pierwszych oficjalnych delegacji po wyjazdy setek tysięcy turystów, współpracę miast, szkół wyższych, instytucji kulturalnych, organizacji młodzieżowych i związków zawodowych.

Książka "Ponad żelazną kurtyną. Kontakty społeczne między PRL i RFN w okresie detente i stanu wojennego. Seria: Monografie" - Dominik Pick - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2016 r. Cena 21.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ruch Wolność i Pokój we Wrocławiu - okładka książki

Ruch Wolność i Pokój we Wrocławiu

Kamil Dworaczek, Grzegorz Waligóra
Jak Polacy przeżywali wojny światowe? - okładka książki

Jak Polacy przeżywali wojny światowe?

Tomasz Schramm, Paweł Skubisz (red.)
Produkty podobne: