moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Księgarnia »
Książki »
»
Sprawa Stanisława Gustawa Jastera ps. Hel w historiografii. Kreacja...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Sprawa Stanisława Gustawa Jastera ps. Hel w historiografii. Kreacja obrazu zdrajcy i obrona. Seria: Monografie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376297217
ISBN: 978-83-7629-721-7
Data: 2015-01-20
pozycja niedostępna

Sprawa Stanisława Gustawa Jastera ps. Hel w historiografii. Kreacja obrazu zdrajcy i obrona. Seria: Monografie - Daria Czarnecka - opis książki:

Kim był młody chłopak, który w wieku 23 lat znikł w dość niejasnych okolicznościach. Uciekinier z KL Auschwitz, kurier Pileckiego, żołnierz podziemia, syn zamordowanych rodziców, a w końcu konfident. Sprawa Stanisława Gustawa Jastera ps. „Hel" oraz toczące się wokół niej spory należą do najbardziej frapujących kwestii w historiografii zarówno KL Auschwitz, jak i oddziałów szturmowych walczącej Warszawy. Obraz, który wykreowano blisko pół wieku temu, do dziś powielany jest w sposób całkowicie bezrefleksyjny w wielu opracowaniach i artykułach. A jakie informacje na ten temat można obecnie odszukać w archiwach, materiałach prasowych, listach, wspomnieniach, książkach. I czy można coś dodać do stawianego wciąż od nowa pytania: zdrajca czy bohater.

Książka nagrodzona na konkursie im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny

Książka „Sprawa Stanisława Gustawa Jastera ps. Hel w historiografii. Kreacja obrazu zdrajcy i obrona. Seria: Monografie” - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Książka posiada 176 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sprawa Stanisława Gustawa Jastera ps. Hel w historiografii. Kreacja..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dziennik 1941-1943 - okładka książki
Dziennik 1941-1943 Kazimierz Sakowicz