moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Tytuł książki:

Szlaki nadziei. Odyseja wolności - PAKIET + GRATIS!

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 988 s.
Wymiar: 210x297 mm
EAN: 9788380986831
Data:0000-00-00
179.00  217.00  38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Pakiet składa się z następujących pozycji:

Polecamy PAKIET czterech książek poruszających tematykę emigracji niepodległosciowej.

Wielu Polaków po zakończeniu II wojny  światowej dotarło do swojej ziemi obiecanej w różnych zakątkach świata, ale wolnej Polski nigdy nie ujrzeli. Szanując to, co mamy, pamiętajmy, iż wolność i niepodległość nigdy nie jest dana nam na zawsze.

SZLAKI NADZIEI  to przebieg zbiorowej odysei obywateli polskich w latach II wojny światowej. Wędrówki te – o charakterze zarówno wojskowym, jak i cywilnym – były związane z działalnością legalnych władz Rzeczypospolitej, a przyświecała im myśl o przywróceniu wolności Polsce i światu, zniewolonym przez III Rzeszę i jej sojuszników.

 

Książka "Szlaki nadziei. Odyseja wolności - PAKIET" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 988 stron i została wydana w 2022 r. Cena 179.00 zł. Zapraszamy na zakupy!

Do każdego zamówionego egzemplarza dodajemy GRATIS!:

Znaki Pamięci. Ryngraf w polskiej historii

W 80. rocznicę ewakuacji polskiej armii z ZSRS oraz wyjścia ludności cywilnej z „domu niewoli” Biuro Edukacji Narodowej IPN stworzyło repliki trzech ryngrafów. Ryngrafy wydano w związku z inauguracją projektu „Szlaki nadziei. Odyseja wolności”

Ryngraf stanowił pierwotnie część rycerskiej zbroi, jednak z biegiem czasu został zredukowany do medalionu w kształcie tarczy.

Dzisiaj tradycja ryngrafu jest wciąż żywa: czasem powstają one w obszarze życia publicznego, zwykle jednak towarzyszą szczególnym wydarzeniom z życia polskich rodzin, doceniających znaczenie tego symbolu. Nie ma wątpliwości, iż są nośnikiem historii i pamięci.

  • Ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej Kozielskiej Zwycięskiej
  • Ryngraf „Z ziemi świętej do Polski”  popularny na Wschodzie wśród żołnierzy 2 korpusu
  • Ryngraf 14 Batalionu Strzelców 5. Wileńskiej Brygady Piechoty 5. Kresowej Dywizji Piechoty

 

Oto kraj, który poprzysiągłem […] tymi słowami: Dam go twemu potomstwu.

Dałem ci go zobaczyć własnymi oczami, lecz tam nie wejdziesz .

Księga Powtórzonego Prawa 34, 4

 

Wielu Polaków po zakończeniu II wojny  światowej dotarło do swojej „ziemi obiecanej” w różnych zakątkach świata, ale wolnej Polski nigdy nie ujrzeli. Szanując to, co mamy, pamiętajmy, iż wolność i niepodległość nigdy nie jest dana nam na zawsze.

„Szlaki Nadziei”  to przebieg zbiorowej odysei obywateli polskich w latach II wojny światowej. Wędrówki te – o charakterze zarówno wojskowym, jak i cywilnym – były związane z działalnością legalnych władz Rzeczypospolitej, a przyświecała im myśl o przywróceniu wolności Polsce i światu, zniewolonym przez III Rzeszę i jej sojuszników.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]