moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Książki »
»
Totalitarianism in the Borderland. Ethnicity, Politics, and Culture...
Książki »
Tytuł książki:

Totalitarianism in the Borderland. Ethnicity, Politics, and Culture in the Industrial Area of Upper Silesia (1933-1989). Special Issue of CzasyPismo

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788380987579
ISBN: 978-83-8098-757-9
Data: 2019-12-18
30.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Numer specjalny półrocznika „Czasy Pismo” w języku angielskim, pod red. Adama Dziuroka, Adama Dziuby, Bogusława Tracza i Sebastiana Rosenbauma.

Niniejszy tom zawiera artykuły, w których wciąż odbijają się charakterystyczne rysy Górnego Śląska w okresie 1933–1989, a więc w dobie III Rzeszy i Polski „ludowej” – problemy etniczne, obecność przemysłu i oddziaływania totalitarnych reżimów. Ich autorami są historycy z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, specjalizujący się w historii XX wieku. Pierwodruki tych tekstów ukazały się w języku polskim na łamach półrocznika „Czasy Pismo” – popularno-naukowego periodyku wydawanego od 2012 r. przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy z Muzeum w Gliwicach. Ideą, która od samego początku istnienia pisma przyświecała jego twórcom i autorom, była popularyzacja wyników szczegółowych badań w przystępnej i atrakcyjnej graficznie formie. Wybór 28 artykułów, spośród prawie trzystu tekstów, które do tej pory ukazały się na łamach „Czasy Pisma”, nie tylko daje reprezentatywny obraz charakteru tego periodyku, ale jednocześnie dostarcza rzetelną porcję wiedzy o przeszłości.

Książka "Totalitarianism in the Borderland. Ethnicity, Politics, and Culture in the Industrial Area of Upper Silesia (1933-1989). Special Issue of CzasyPismo" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 284 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zbiór fotografii Głównej Komisji - okładka książki

Zbiór fotografii Głównej Komisji Badania Zbrodni...

Tomasz Stempowski, Konrad W. Ślusarski
Policja granatowa w Generalnym - okładka książki

Policja granatowa w Generalnym Gubernatorstwie...

Tomasz Domański, Edyta Majcher-Ociesa (red.)
Produkty podobne: