moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Księgarnia »
Książki »
»
Warszawiacy wobec niepodległości. Działania mieszkańców Warszawy na...
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
książka:

Warszawiacy wobec niepodległości. Działania mieszkańców Warszawy na rzecz odradzania się Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1914-1921

autor:

Michał Zarychta

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788380988842
ISBN: 978-83-8098-884-2
Data: 2020-06-04
30.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Warszawiacy wobec niepodległości. Działania mieszkańców Warszawy na rzecz odradzania się Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1914-1921 - Michał Zarychta - opis książki:

"Warszawiacy wobec niepodległości" to książka traktująca o społeczeństwie Warszawy jako istotnym czynniku w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Przedstawia ona wybitne jednostki, instytucje i organizacje społeczne, ich postawy wobec przemian politycznych, a przede wszystkim ich wielką aktywność polityczną, społeczną i kulturalną. Wiąże to zjawisko z zachodzącymi wówczas przemianami modernizacyjnymi, które są dobrze widoczne w środowisku wielkomiejskim. Ukazując niezwykle trudne warunki ekonomiczne i bytowe tamtego okresu, podkreśla zapał i wytrwałość warszawiaków w działalności dalece wykraczającej poza codzienne wysiłki umożliwiające przetrwanie sobie i bliskim.

W pracy tej znalazły się także odniesienia do przestrzeni miejskiej, konkretnych ulic, placów, budynków i ich ówczesnych mieszkańców. Zawarty w książce materiał ilustracyjny, ściśle powiązany z jej treścią, poszerza możliwości poznania i zrozumienia tego ciekawego, ale i trudnego okresu w dziejach stolicy Polski.

Książka „Warszawiacy wobec niepodległości. Działania mieszkańców Warszawy na rzecz odradzania się Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1914-1921” - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Książka posiada 236 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Warszawiacy wobec niepodległości. Działania mieszkańców Warszawy na..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nieznane instrukcje wytyczne okólniki - okładka książki
Nieznane instrukcje wytyczne okólniki Departamentu... Filip Musiał, Mateusz Szpytma (red.)
Żydzi i wojsko polskie w XIX i - okładka książki
Żydzi i wojsko polskie w XIX i XX wieku Tomasz Domański, Edyta Majcher-Ociesa (red.)
Produkty podobne: