moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Tytuł książki:

Węgrowskie drogi do niepodległości

Autor książki:

Bogusław Niemirka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2018
Ilość stron: 240 s.
EAN: 9788380985179
ISBN: 978-83-8098-517-9
Data: 2019-05-07
39.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Album Węgrowskie drogi do niepodległości ukazuje historię Węgrowa i powiatu węgrowskiego z okresu odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz z lat II Rzeczypospolitej.

Początkowe karty albumu to czas I wojny światowej i początki organizowania się społeczeństwa węgrowskiego pod okupacją niemiecką. Następnie ukazany jest szczególny dzień – 11 listopada 1918 r. – i zaprowadzenie polskiej władzy w Węgrowie. Zaznaczono udział mieszkańców powiatu w szeregach Wojska Polskiego w wojnie o granice Polski. W kolejnych częściach przedstawione zostały dokonania samorządu miejskiego Węgrowa, powiatu i gmin oraz państwowych instytucji powiatowych. Oddzielny temat stanowi działalność szkół powszechnych w Węgrowie i powiecie oraz gimnazjum węgrowskiego. Ukazana została też działalność organizacji społecznych i instytucji wyznaniowych w powiecie.

Album jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie historią ujmowaną od strony rodziny, miejscowości, gminy, powiatu.

Książka "Węgrowskie drogi do niepodległości" - Bogusław Niemirka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2018 r. Cena 39.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]