moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
okładka książki - Żołnierskie losy Wołyniaka
Żołnierskie losy Wołyniaka 35.00 zł pozycja dostępna!
książka:

Wołyń 1943 - rozliczenie. Materiały przeglądowej konferencji naukowej: W 65. rocznicę eksterminacji ludności polskiej na Kresach Wschodnich dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich. Seria: Konferencje IPN

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788376291970
ISBN: 978-83-7629-197-0
Data: 2011-01-12
Cena wydawcy: 19.00 złpozycja niedostępna

Wołyń 1943 - rozliczenie. Materiały przeglądowej konferencji naukowej: W 65. rocznicę eksterminacji ludności polskiej na Kresach Wschodnich dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich. Seria: Konferencje IPN - opis książki:

Tom zatytułowany hasłowo "Wołyń 1943 – rozliczenie” zawiera podsumowanie aktualnego stanu wiedzy o przyczynach i przebiegu ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach zamieszkujących wschodnie województwa II Rzeczypospolitej: wołyńskie, lwowskie, tarnopolskie i stanisławowskie oraz poleskie i lubelskie, o kwalifikacji prawnej masowych zbrodni na Kresach, stratach ludności polskiej (określonych łącznie na co najmniej 130 tys. osób) oraz roli Kościołów w konflikcie polsko-ukraińskim. Autorzy referatów i dyskutanci biorący udział w konferencji, która odbyła się 10 lipca 2008 w Galerii Porczyńskich w Warszawie, uwzględnili dorobek trzech środowisk: 1) uczestników seminariów "Polska–Ukraina: trudne pytania”, 2) pracowników i współpracowników Instytutu Pamięci Narodowej, 3) świadków wydarzeń, działaczy społecznych i dokumentalistów m.in. z wrocławskiego Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów.

Książka „Wołyń 1943 - rozliczenie. Materiały przeglądowej konferencji naukowej: W 65. rocznicę eksterminacji ludności polskiej na Kresach Wschodnich dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich. Seria: Konferencje IPN” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Książka posiada 152 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wołyń 1943 - rozliczenie. Materiały przeglądowej konferencji naukowej:..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Od niepodległości do niepodległości. - okładka książki
Od niepodległości do niepodległości. Historia... Adam Dziurok, Marek Gałęzowski, Łukasz Kamiński, Filip Musiał
Zwycięstwo będzie waszą nagrodą. - okładka książki
Zwycięstwo będzie waszą nagrodą. Seria: Z archiwów... Filip Musiał, Jarosław Szarek (red.)