moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Książki »
»
Z dziejów stosunków polsko-żydowskich w XX wieku
Książki »
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Z dziejów stosunków polsko-żydowskich w XX wieku

Autor książki:

Edyta Czop, Elżbieta Rączy

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373384989
ISBN: 978-83-7338-498-9
Data: 2010-02-03
Cena wydawcy: 30.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
Ostatnie lata przyniosły wyraźny wzrost liczby publikacji podejmujących problem stosunków polsko-żydowskich. Chociaż badania korelacji Polaków i Żydów na ziemiach polskich (i nie tylko) prowadzone są od lat, wiedza na ich temat jest selektywna, schematyczna i stereotypowa. W związku z tym badacze starają się rozszerzyć wachlarz punktów widzenia na takie zjawiska, jak Holocaust i życie po Zagładzie. Coraz częściej w badaniach przyjmuje się nie tylko optykę ofiary i kata, ale także biernego obserwatora – sąsiada. Poszerza się również spektrum badanych problemów z zakresu stosunków polsko-żydowskich, które było dotąd ograniczone z powodów politycznych, ideologicznych czy obyczajowych.

W oparciu o wcześniejsze doświadczenia badawcze, w Instytucie Pamięci Narodowej w Rzeszowie i w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego powstał pomysł wydania zbioru artykułów poświęconych stosunkom polsko-żydowskim w XX w. Inicjatywa ta spotkała się z zainteresowaniem przedstawicieli różnych ośrodków naukowych, zarówno w kraju, jak i w Izraelu. Owocem tej współpracy jest niniejsza książka.

Książka "Z dziejów stosunków polsko-żydowskich w XX wieku" - Edyta Czop, Elżbieta Rączy (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Edyta Czop, Elżbieta Rączy (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: