moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Księgarnia »
Książki »
»
Za klasztorną furtą. Migawki z życia i działalności jezuitów w Warszawie...
książka:

Za klasztorną furtą. Migawki z życia i działalności jezuitów w Warszawie (1945-1956)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 554 s.
EAN: 9788380989771
ISBN: 978-83-8098-977-1
Data: 2020-09-11
50.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Za klasztorną furtą. Migawki z życia i działalności jezuitów w Warszawie (1945-1956) - Bartłomiej Noszczak - opis książki:

Mało który zakon budzi tak duże zainteresowanie i wywołuje tyle emocji, co założone w XVI w. przez św. Ignacego Loyolę Towarzystwo Jezusowe. Życie i działalność jezuitów owiewa mgiełka tajemnicy. Otwiera to czasem pole do snucia sensacyjnych domysłów, a nawet fantasmagorii spod znaku czarnej legendy. Niniejsza książka stwarza okazję do poznania historii jezuitów w Warszawie w pierwszej powojennej dekadzie. Nie tylko zagląda za kulisy - m.in. do "ukrytych dla świata" zakonnych miejsc i instytucji, lecz także obrazuje aspekty życia i działalności jezuitów. Przybliżając ich "sekrety", opowiada również o stalinowskiej Polsce, w której członkowie Towarzystwa Jezusowego pełnili swoją misję, narażeni na prześladowania ze strony komunistycznego państwa. Autor książki przekonuje, że fakty potrafią być znacznie ciekawsze od najbardziej nawet wydumanych legend.

Książka „Za klasztorną furtą. Migawki z życia i działalności jezuitów w Warszawie (1945-1956)” - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Książka posiada 554 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Za klasztorną furtą. Migawki z życia i działalności jezuitów w Warszawie..."
Bartłomiej Noszczak - autor m.in.:
Produkty podobne:
Okręgowa Delegatura Rządu Ciechanów. - okładka książki
Okręgowa Delegatura Rządu Ciechanów. Seria: Polskie... Waldemar Brenda, Waldemar Grabowski (red.)