moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
Księgarnia »
Zabawki »
»
Polskie Państwo Podziemne. Edukacyjna gra historyczna
zabawki/gry:

Polskie Państwo Podziemne. Edukacyjna gra historyczna

Wspaniałe prezenty dla dzieci
Dane szczegółowe:
Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
EAN: 5907796695012
Data: 2020-01-30
21.43  29.00  7.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Polskie Państwo Podziemne. Edukacyjna gra historyczna - opis zabawki/gry:

„Polskie Państwo Podziemne” to edukacyjna gra historyczna, której głównym zamierzeniem jest  przedstawienie szerokiego spektrum działalności Polskiego Państwa Podziemnego poprzez wyeksponowanie portretów i biografii osób, które były czynnie zaangażowane w działalność konspiracyjną w ramach Polskiego Państwa Podziemnego. Nie zawężając optyki tylko i wyłącznie do sfery wojskowej, ale również uwydatniając pion administracji cywilnej.

Gra typu memory składa się z kilku wariantów, które można swobodnie modyfikować i dostosowywać do poziomu graczy. Dodatkowym filarem warstwy merytorycznej jest dołączona broszura, na łamach której został zamieszczony esej historyczny poświęcony Polskiemu Państwu Podziemnemu oraz biogramy eksponowanych bohaterów.

Poprzez dobór i staranną selekcję postaci  gra wydatnie poszerzy wiedzę i wyobrażenie o szerokim spektrum działalności Polskiego Państwa Podziemnego młodszemu odbiorcy, a także posłuży nauczycielom na niwie edukacyjnej, jako atrakcyjne w formie i treści narzędzie kultywowania i popularyzacji rodzimej historii.

Gra powstała w związku z 80. rocznicą utworzenia pierwszych struktur Polskiego Państwa Podziemnego, która przypada 27 września 2019 r. oraz ściśle wpisuje się w harmonogram rocznic związanych z wybuchem II wojny światowej.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o zabawce "Polskie Państwo Podziemne. Edukacyjna gra historyczna"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: