moja niepodległa
pokaz koszyk
rozwiń menu
zabawki/gry:

Polskie Państwo Podziemne. Edukacyjna gra historyczna

Dane szczegółowe:
Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
EAN: 5907796695012
Data: 2020-01-30
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Opis zabawki/gry:

„Polskie Państwo Podziemne” to edukacyjna gra historyczna, której głównym zamierzeniem jest  przedstawienie szerokiego spektrum działalności Polskiego Państwa Podziemnego poprzez wyeksponowanie portretów i biografii osób, które były czynnie zaangażowane w działalność konspiracyjną w ramach Polskiego Państwa Podziemnego. Nie zawężając optyki tylko i wyłącznie do sfery wojskowej, ale również uwydatniając pion administracji cywilnej.

Gra typu memory składa się z kilku wariantów, które można swobodnie modyfikować i dostosowywać do poziomu graczy. Dodatkowym filarem warstwy merytorycznej jest dołączona broszura, na łamach której został zamieszczony esej historyczny poświęcony Polskiemu Państwu Podziemnemu oraz biogramy eksponowanych bohaterów.

Poprzez dobór i staranną selekcję postaci  gra wydatnie poszerzy wiedzę i wyobrażenie o szerokim spektrum działalności Polskiego Państwa Podziemnego młodszemu odbiorcy, a także posłuży nauczycielom na niwie edukacyjnej, jako atrakcyjne w formie i treści narzędzie kultywowania i popularyzacji rodzimej historii.

Gra powstała w związku z 80. rocznicą utworzenia pierwszych struktur Polskiego Państwa Podziemnego, która przypada 27 września 2019 r. oraz ściśle wpisuje się w harmonogram rocznic związanych z wybuchem II wojny światowej.

Zabawki/gry „Polskie Państwo Podziemne. Edukacyjna gra historyczna” - oprawa pudełko - Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]