pokaz koszyk
Szukaj:
»
»
»
Znaj Znak - Monte Cassino (zestaw E). Gra edukacyjna
»
»
zabawki/gry:

Znaj Znak - Monte Cassino (zestaw E). Gra edukacyjna

Dane szczegółowe:

Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
EAN: 97883762962035
Data: 2013-01-29
Cena wydawcy: 11.00 złpozycja niedostępna

Znaj Znak - Monte Cassino (zestaw E). Gra edukacyjna - opis wydawcy:

W 70. rocznicę zwycięskiej dla Polaków bitwy o Monte Cassino IPN zaprezentuje kolejną odsłonę „Znaj Znaku”.

„Znaj Znak - Monte Cassino” jest grą edukacyjną przeznaczoną dla dwóch graczy, w której wiedza na temat jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej przychodzi samoistnie podczas zabawy. W trakcie rozgrywki w „Znaj Znak - Monte Cassino” gracze uczą się rozpoznawać między innymi wybranych żołnierzy, oznaki jednostek biorących udział w bitwie, uzbrojenie oraz najważniejsze daty. Występujące na kartach 133 symbole zostały dobrane w taki sposób, by ukazać tę decydującą bitwę w szerokiej, międzynarodowej perspektywie, która podkreśli bohaterski wysiłek nie tylko Polaków, ale i wszystkich aliantów. Instrukcja oraz karty do gry są dwujęzyczne, polsko-angielskie, by gra mogła dotrzeć do odbiorców poza Polską.

Gra „Znaj Znak - Monte Cassino” składa się z 10 kart. Na każdej karcie znajduje się 12 różnych symboli dotyczących tematu bitwy o Monte Cassino. Każde dwie dowolne karty mają zawsze tylko jeden wspólny symbol. Gracz ma za zadanie jak najszybciej znaleźć ten symbol na dwóch leżących na stole kartach i podać jego nazwę. Jeżeli gracz nie zna nazwy znaku, odwraca kartę, odczytuje definicję symbolu, a na stół wykłada nową kartę i gra toczy się dalej. Jeżeli pamiętał prawidłową nazwę, swoją kartę oddaje przeciwnikowi. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki.

Gra „Znaj Znak - Monte Cassino” będzie sprzedawana w trzynastu wersjach kolekcjonerskich oznakowanych na pudełku oraz na kartach literami od A do N. Każde pudełko jest samodzielną grą, ale karty z różnych zestawów można ze sobą mieszać.

Uwaga: karty do gry „Znaj Znak - Monte Cassino” nie łączą się z kartami do gry „Znaj Znak”.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wtorek, 19 Lutego 2019 roku.